رویه بازگرداندن کالا

مسلما هر نوع خرید اینترنتی، ممکن است با بازپس دهی همراه باشد. اما اینکه آیا شرکت اقدام به بازپس گیری می کند یا نه، به علت باز پس دهی کالا بستگی دارد.

قطعا در هر جا به جایی و یا ارسالی ممکن است شی خریداری شده، دچار شکستگی و یا خرابی شود. از این رو شرکت هر گونه خسارتی از این قبیل را پذیرفته و مطابق با ضمانت نامه ای که به مشتری داده می شود، خریدار می تواند به تعویض کالا و یا بازپس دهی آن بپردازد.

همچنین هرگونه عدم همخوانی اطلاعات موجود در سایت، با محصولی که دریافت می کنید، جزئی از ضمانت نامه بوده و شما حق دارید که به تعویض و یا باز پس دهی آن بپردازید.

اما دلایلی مانند رنگ و طرح، که آن هم نه در صورت اشتباه شرکت، بلکه در اثر تصورات اشتباه مشتری صورت گرفته باشد، قابل تعویض و یا باز پس دهی نمی شود. بسیار دیده شده است که مشتری گمان می کرده که مثلا گل درب روشویی، به رنگ زرد کم رنگ بوده است، اما هم اکنون زرد پر رنگ شده است. باید عنوان کرد که شرکت سعی دارد، که عکس ها با بهترین کیفیت و در بهترین نورپردازی ها صورت گیرد. اما با این حال، ما تنها یکبار از یک محصول در سایت عکس قرار می دهیم و در طول روز بار ها همان محصول را به فروش می رسانیم. از این رو شاید امکان داشته باشد که سری جدید محصولات ما، از نظر رنگ به صورت کاملا جزئی، با همان عکسی که در سایت قرار داده شده است، متفاوت باشد. در این صورت این امر، جز بازپس دهی محصول نخواهد شد.

اما هرگونه اشتباه در ارسال طرح، جنس و یا رنگ محصول که از جانب شرکت صورت گرفته باشد، تماما قابل تعویض و یا بازپس دهی می باشد. در این صورت کارشناسان ما سفارش ثبت شده شما را بررسی کرده و مطابق آن، دوباره محصول را برای شما ارسال می کنند.